EGO drivers say no to violence against women

ego soforları woman says no violence
ego soforları woman says no violence
Subscribe  


Ankara Metropolitan Municipality, oluştur 25 November International Day Against Violence against Women and Solidarity Day Kad within the scope of the work will create awareness.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü uzmanları tarafından bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapan otobüs şoförlerine, kadına yönelik şiddeti önleme ve toplumsal farkındalık kazandırmak amacıyla teorik eğitim verildi.

DIMENSIONS OF VIOLENCE IS ONE SINGLE

Eğitimde EGO şoförlerine; kadına yönelik şiddeti doğuran olumsuz tutum ve davranışların ortadan kaldırılması amacıyla şiddetin boyutları ve türleri, şiddetin çocuklar ve kadınlar üzerindeki etkileri, toplumsal farkındalık, duyarlılık, cinsiyet ayrımcılığı, bilinç kazandırmak ve şiddetle mücadele mekanizmaları ile ilgili konular tek tek anlatıldı.

Emine Koç, Social Worker, emphasized the importance of the education they provided for EGO drivers and said:

“Eğitimlerin özellikle erkeklere verilmesi ile aslında biz daha çok kadına ulaşmış oluyoruz. Kadına yönelik şiddeti önlemek için bugün burada olmak son derece anlamlı. Dünyanın her yerinde şuan ‘şiddetle nasıl mücadele edebiliriz’ konuşuluyor. Şoförlerin hem kendi yaşamlarında bir duyarlılık oluşturmak, hem de otobüs içinde bulunan kadın yolculara nasıl davranılması gerektiği ile ilgili neler yapabilecekleri hakkında farkındalık kazanWe aim to climb.”

THE STRUGGLE AGAINST THE FOUR-ROCK AGAINST VIOLENCE

The Metropolitan Municipality continues to support the ”Stay Against Violence ına slogan through the Women's Advisory Center, which provides services under the ete Struggle Against Violence against Women Büyük.

The Ankara Metropolitan Municipality, which informs the public on the internet, warned that women with capital who are violent or at risk of violence, who need social, psychological, economic and legal support, and who want to learn their legal rights, can receive information from 0312 507 24 / 19 on dest 7 24 XNUMX İnternet features.

Rail Industry Show Armin sohbet

Be the first to comment

Comments