What will be the future of Dutch Railways

What will be the future of Dutch Railways
Demir yollarından sorumlu Devlet Sekreteri Wilma Mansveld’in de katılacağı meclis toplantısında gündem, uzun vadede Hollanda Demir Yolları NS’in ve Devlet Demir Yolları İşletmeciliği ProRail’in durumu olacak.

Her iki kurumun da 2015 yılından sonra yeni bir döneme gireceği ve yeni anlaşmalar ile demir yolları işletmecili ve yönetimine bakacağı belirtiliyor.

Bugün yapılacak toplantıda ele alınacak konular arasında, geçtiğimiz yıl 2,75 milyon euroluk ceza alan ve yeni yaptırımlara tabi tutulan NS’in, getirilen belirli şartları uygulayıp uygulamadığına bakılacak.

Öte yandan ele alınacak diğer önemli bir konu ise demir yollarındaki güvenlik konusu olacak.

Mansveld son olarak son Avrupa Demiryolu Emniyet Sistemi’nin (ERTMS) tahsisi için 2 milyar euro bütçe ayrıldığını belirtmişti. Bu konuda daha önce yapılan tahminlerde sistem için 900 milyon euro harcama yapılacağı tahmin ediliyordu. Bud urm mecliste tartışmaya yol açmıştı.

Demokratlar66 (D66) Partisi milletvekili Stientje van Veldhoven, Pazartesi günü yaptığı bir açıklamada, NS’in sadece tren seferleri, hatları ve trenlerle ilgilenmesi ve demiryollarında faaliyet gösteren şirketlerin de eşit haklara sahip olması gerektiğini belirtmişti.

Ads

Similar railway news

Be the first to comment

Comments

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment is processed.