High Speed ​​Train Construction Does Not End | Izmit

High Speed ​​Train Construction Problems Don't Stop
High Speed ​​Train Construction progresses at high speed within the borders of our city. It's moving forward, but it's a way of life to people. This work done without respect to the smallest of the citizens harass everyone.
Here is the final example;
Dear Author, I was born in İzmit 15.01.1968. I grow in nature, I love my city.
Every morning I use Seka State Hospital under ISU and Dereli schools.tan Seka Devlet Hastanesine çıkan viyadük köprünün hızlı tren inşaatını yapan firmaya ait bir kepçe ile yıkılmakta olduğunu gördüm merakım ve sorum şudur araştırır haber yaparsanız memnun olurum Soru 1)Adı geçen köprünün 2012 yılında ihale ile depreme dayanıklı hale getirilmesi amacıyla ayaklarına güçlendirme yapılmış korkulukları değiştirilmiştir bilinçsizce vatandaşa ait kaç para boşuna harcanmıştır ?
Soru 2)kaç yıl sonra geçeceği tam olarak bilinmeyen ve İzmitliden çok kime hizmet edeceği ortada olan hızlı tren yarın mı o köprünün altından geçecektir ki çok işe yaradığını bildiğim kaldı ki İzmit
In our city, which is known to be limited with alternative road facilities, is the bridge collapsing? Thank you in advance and I would like to ask that the public be informed in accordance with the understanding of responsible journalism.

Source : http://www.bizimkocaeli.com

Armin

sohbet

    Be the first to comment

    Comments